Yer Barındırma (Hosting) Hizmetleri

Hosting (aynı zamanda web hosting, barındırma  olarak da isimlendirilmektedir), bir ya da daha fazla web sayfasının ilgili tüm materyallerinin (sayfalar, resimler, kodlar, flash dosyalar vs.) barındırılması, yayınlanması ve korunmasını sağlama işine verilen uluslararası bir isimdir.

Burada önemli bir konu ne kadar büyük alana sahip olup olmadığınız değil, hosting hizmetinin ne kadar hızlı olup olmadığıdır ve devamlılık süresidir.

Bir web sayfasını muhakkak kendi imkanlarınızla da barındırabilirsiniz ancak bu oldukça pahalıya mal olacaktır. Birçok servis sağlayıcı yüksek kapasitede bağlantılar sunmaktadır ve bunlar günümüzde oldukça pahalıdır, birçok müşteri tarafından kullanılan bir sunucu yüksek maliyet yerine daha uygun fiyatlarda web sayfalarınız barındırılabilir.

Hosting almak için öncelikle bir alan adına yani domaine sahip olmanız gerekir ki yayınlayacağınız site o alan adı üzerinde görüntülensin. Bir hosting ve domain almak için www.hostingkonya.com isimli web sitesinden kullanılabilirliğini denetleyip sipariş verebilirsiniz.